AT17LV002-10SU
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT17LV002-10SU
  • 1
Product Category : FPGA - Configuration Memory
Memory Type : EEPROM
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SOIC
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 2 Mbit
Packaging : Tube
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Operating Frequency : 10 MHz, 15 MHz
Manufacturer : Atmel / Microchip Technology
Description : FPGA - Configuration Memory CONFIG SERIAL EEPROM 2M 3.3V-10 MHZ